Dobry adwokat, czyli jak wybierać kancelarię do współpracy

W dzisiejszych czasach coraz więcej zarówno firm, jak i osób prywatnych korzysta z usług prawników i adwokatów. Przyczyn może być wiele, od kwestii prostych, jak przepisywanie majątku czy przyjmowanie spadku, po kwestie bardziej skomplikowane i złożone, jak chociażby rozwód, podział majątku, kwestie karne czy sprawy cywilne. Obecnie prawo dzieli się na kilkanaście, w niektórych przypadkach zupełnie odrębnych, gałęzi. Możemy tutaj wyróżnić chociażby prawo pracy, rodzinne, karne, cywilne, gospodarcze czy spadkowe. Każda z tych dziedzin charakteryzuje się odmienną specyfiką. Każdy przepis jest bowiem inny. Nic więc dziwnego, że dobry adwokat za swoje usługi może pobierać nawet do kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dobra kancelaria powinna zatrudniać co najmniej kilku prawników, z których każdy powinien specjalizować się w dwóch gałęziach prawa. Często bowiem zdarza się, że problemy klientów znajdują się na pograniczu dwóch lub więcej dziedzin. Aby móc w kompleksowy sposób obsłużyć klientów, adwokat musi posiadać niezwykle szczegółową wiedzę.

Dobre nazwisko, dobra marka

Najlepsze kancelarie adwokackie na rynku mogą się zwykle pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Wcale jednak nie oznacza to, że korzystając z ich usług, mamy wygraną w kieszeni. Decydując się na skorzystanie z usług renomowanej i drogiej kancelarii warto zapytać, jak długo konkretny adwokat dla niej pracuje. Każda kancelaria musi bowiem, w pewnym momencie zatrudnić nowych prawników, których umiejętności i wiedza, wcale nie muszą być już tak znaczące. Jeżeli już decydujemy się na znaczne wydatki finansowe, postarajmy się, aby naszą sprawą zajmował się prawnik, którego nazwisko widnieje w nazwie kancelarii.

Zapytaj znajomych

Zwykle nawet nie domyślamy się, jak wielu naszych znajomych korzysta z usług prawniczych. Są oni natomiast doskonałym źródłem informacji i mogą służyć nam dobrą radą. Nasi znajomi mogą bez ogródek opowiedzieć o swoich doświadczeniach i odczuciach. Powiedzą nam, czy dana kancelaria spełniła ich oczekiwania.

Dodaj komentarz