Monety kolekcjonerskie w skupie

Większość numizmatyków nie sprzedałaby swojej kolekcji za nic w świecie. Musieliby znaleźć się w naprawdę podbramkowej sytuacji. Z resztą sprzedaż monet kolekcjonerskich jest często trudnym wyzwaniem cena złota w skupie nie odzwierciedla wartości kolekcjonerskiej monet. W mennicaskarbowa.pl i innych skupach oceniają cenę złota na podstawie ilości kruszcu. Nie biorą pod uwagi wartości kolekcjonerskiej. Dlatego nie posiadając monet bulionowych a np. monety kolekcjonerskie lepiej jest poszukać innych sposobów na ich sprzedaż.

Gdzie sprzedawać monety kolekcjonerskie?

Cena złota w skupie nie odzwierciedla wartości monet kolekcjonerskich. Jednocześnie są inne sposoby, żeby je sprzedać, takie w których obecna cena złota nie jest najważniejsza:

  • Cena złota w skupie nie odzwierciedla wartości monet kolekcjonerskich.

    Sklepy numizmatyczne, kolekcjonerskie – w nich oceniana jest właśnie wartość kolekcjonerska. Jednocześnie jeżeli np. w spadku odziedziczyło się kolekcję monet to warto udać się do uczciwego sklepu, w którym sprzedawca nie wykorzysta niewiedzy klienta na swoją korzyść.

  • Sprzedaż na własną rękę – tutaj można zarobić znacznie więcej niż w poprzednich punktach. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że potrzebna jest odpowiednia wiedza, żeby wycenić monety na własną rękę i na tym nie stracić, a jednocześnie nie żądać zbyt wysokich cen. Ponadto ten sposób zajmuje dużo czasu.

W przypadku monet kolekcjonerskich nie jest istotna cena złota obecnie. Dlatego też sugerowanie się ceną złota w skupie nie ma tu aż tak dużego znaczenia. Rzadkie egzemplarze monet mogą być warte ogromne sumy pieniędzy, które są znacznie więcej warte niż cena kruszcu zawarta w pojedynczej monecie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.