Punkt naprawy aut – jak go rozwinąć?

Często zdarza się, że walka na rynku warsztatów samochodowych jest tak silna, że realne staje się dla nich znalezienie się w dołku finansowym. Jak należy poradzić sobie z takim zagrożeniem?

Są dwie możliwości: zróżnicowanie propozycji oferowanych klientowi, albo położenie nacisku na konkretny element działania.

WYSPECJALIZOWANIE
Zamiast brać na warsztat każdy samochód jaki znajdzie się na parkingu przed punktem naprawy, można zatroszczyć się, aby być autoryzowanym parterem któregoś z znanych zakładów produkujących auta. Wtedy klienci będą wiedzieć, że właśnie w tym miejscu dobre części opel podpisuje swoim znakiem jakości, czy również suzuki odsyła swoje produkty na serwisy właśnie do tego miejsca. Dzięki temu pod naszym serwisem garażować się będą tylko suzuki kingquad 750 lub ople astra hatchback.

Dobrze także zawalczyć, aby zostać autoryzowanym serwisem jednej z luksusowych firm jak Bugatti czy Rolls-Royce. Wówczas osób korzystających z serwisu będzie mniej, za to ich koszty serwisu będą bardziej okazałe. W takiej sytuacji będzie niezbędne, aby w serwisie został zamontowany zaawansowany monitoring cctv zakopane.

ROZMAITOŚĆ
To druga z dostępnych możliwości, jest zbudowana na posiadaniu nie tylko serwisu, usług dodatkowych: może to być możliwość umycia ręcznego samochodu, tuningowanie aut przy wykorzystaniu turbosprężarki kraków, czy też otworzenie punktu z autoczęściami. Decydując się na taki sprawdzony sklep motoryzacyjny można otworzyć go zarówno z punktem sprzedaży w warsztacie, jak i wirtualnie. W palecie możliwości mogą być wprowadzone: dodatki, elementy do audi, części volkswagen sklep taki daje duże możliwości i nie wymaga zaświadczeń.

This entry was posted in Techniczne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.